Sprejemni postopek
Sprejemni postopek se vodi v skladu s Pravilnikom o postopkih pri uveljavljanju pravice do institucionalnega varstva.
Prošnji za sprejem je potrebno predložiti naslednja dokazila:
-
Potrdilo o državljanstvu oz. potrdilo o stalnem prebivališču,
-
zdravniško mnenje o zdravstvenem stanju, staro največ mesec,
-
odločbo pristojnega organa, s katerim je bil prosilcu priznan status invalida (ZDVDTPO) ali izvedensko mnenje pristojne komisije, izdano v postopku uveljavljanja pravic po drugih predpisih,
-
izjavo o načinu plačila storitve s strani tretje osebe in
-
v kolikor prošnjo vlaga druga oseba (starši, sorodniki, skrbniki,…) je potrebno predložiti pooblastilo oz. odločbo (odločba o skrbništvu ali Sklep o podaljšanju roditeljskih pravic), da ste zakoniti zastopnik in da osebo lahko zastopate v postopku sprejema.
Ko pridobimo vso potrebno dokumentacijo, je vloga popolna in jo lahko obravnavamo na komisiji za sprejem.
Z odločitvijo komisije uporabnika oz. zakonitega zastopnika pisno obvestimo v roku dveh mesecev od prejema popolne prošnje.
V primeru prejema nepopolne prošnje, se vlagatelja pozove, da v roku 15-ih dni od prejema poziva za dopolnitev, prošnjo dopolni, saj prošnje ni mogoče obravnavati dokler ne vsebuje vseh podatkov in dokazil iz pravilnika. Če prosilec prošnje ne dopolni, se po poteku 60 dni od vložitve nepopolne prošnje, le-ta izbriše iz evidence.
Če komisija na podlagi popolne prošnje uporabnika oziroma njegovega zakonitega zastopnika in priložene dokumentacije ugotovi, da uporabnik izpolnjuje pogoje za sprejem in je upravičen do storitve, ki jo izvaja naš zavod, ga uvrsti na seznam čakajočih za sprejem in ga o tem obvesti.
Ko je v zavodu na razpolago ustrezno mesto, komisija predlaga sprejem uporabnika iz seznama čakajočih za sprejem in pri tem upošteva:
-
vrstni red po prispetju prošenj oziroma dolžino čakalne dobe,
-
zdravstveno stanje uporabnika, ki pogojuje vrsto potrebne storitve oziroma oskrbe,
-
bližino stalnega bivališča uporabnika in njegovih svojcev,
-
socialne razloge, ki lahko pomembno vplivajo na nujnost čimprejšnjega sprejema.